شکل ظاهری ربات سلامت

شکل ظاهری ربات سلامت از مهم ترین مسائل پیش روی ما بوده که با توجه به تغییرات دنیای پیرامون بشریت.

برآن شدیم تا ظاهری درخور شخصیت جامعه مدرن ایرانی طراحی شود که زیبایی و کارایی ربات را دو چندان کند.

اهمیت موضوع

شکل ظاهری ربات سلامت
شکل ظاهری ربات سلامت

با توجه به این که کاربرد ربات در حوزه سلامت می باشد. روزانه با بیماران خاص و یا کودکان و سالمندان در ارتباط است. حتما باید ظاهری کاربردی و زیبا داشته باشد، از طرفی ربات ها معمولا به طرز عجیبی ترسناک هستند! حتی اگر به بهترین شکل آنها را طراحی کرده باشیم. همین احساس که ما میتوانیم موجودی خلق کنیم که بتواند در مواقعی مانند انسان، تصمیم بگیرید به خودی خود ترسناک می باشد.

بنابراین اهمیت شکل ظاهری در همه جای کار با ربات سلامت به خوبی احساس می شود و می بایست در این رساتا قدمی برداشت، متخصصین ما علاوه بر ارائه راه کار های علمی و عملی برای بهبود عملکرد رباط به صورت خارق العاده و هنرمندانه ای ظاهر ربات سلامت را طراحی کرده اند.

ویژگی های ظاهری ربات سلامت

  • زیبا و کاربرپسند
  • رنگبندی متنوع
  • انسان نما
  • دارای صفحه نمایش
  • حساس به لمس
  • حسگر اثرانگشت
  • نور ملایم جهت تشخیص
  • قابلیت تنظیم ارتفاع

آیا واقعا ظاهر ربات سلامت مهم است یا خیر؟

این موضوع با توجه به مطالبی که در بالای همین صفحه عنوان شد کمی عجیب به نظر میرسد با گذشت سالیانی از تولید اولین ربات هوشمند برای کمک به انسان در امور سلامت و پزشکی امروزه شاهد پیشرفت عجیبی در این عرصه هستیم و رزو به روز ربات هایی مانند انسان بیشتر و بیشتر می شوند که به صورت دوره ای احوال مارا جویا می شوند از دست بند های سلامتی گرفته تا پیشرفته ترین ربات های انسان نمای سلامت.

در مرحله اول چندان ظاهر کار اهمیتی نداشته بنابراین باید به اصل موضوع یعنی همان کارکرد صحیح پرداخت. به طوری که باید توجه داشت که ربات از نظر عملکر بهترین نتیجه را به ما ارائه بدهد. ولین چیزی که به نظر میرسد شکل ظاهری ربات است که میتواند با خالقیت هایی همراه باشد.مثال میتوان آنرا به صورت انسان نما طراحی نمود ولی باید به این نکته توجه کنیم که آن چیزی که در اینجا برای ما اولویت دارد نحوه عملکرد ربات است که میتوان آنرا اساسی ترین بخش کار دانست.

در واقع باید توجه داشته باشیم که حتی با در نظر گرفتن صرفه اقتصادی و مشکالت احتمالی تولید انبوه حتی میتوان تا حدودی
از شکل ظاهری ربات صرف نظر کرد. افزون بر این به دلیل حساسیت و پیچیدگی نوع مشکل مورد بررسی بهتر است که در ورژنهای ابتدایی تولید، بیشتر تمرکز بر روی نحوه عملکرد ربات باشد و به صورت تدریجی شکل ظاهری آن بهبود بخشیده شود.